محبوب‌ترین پوشک

هر چیزی که با بدن کودک در تماس است، باید به درستی انتخاب شود. پوشک یکی از مواردی است که جز این دسته است. چگونه می‌­توان بهترین

مطالعه بیشتر ...

و مناسب­‌ترین پوشک را برای کودک­ انتخاب کرد؟ در ادامه نکاتی در این خصوص ارائه می­گردد.

جذب:

پوشک مناسب، رطوبت را از بدن کودک دور نگه دارد. در واقع خیس ماندن پوشک باعث تحریک، جوش، ساییدگی پوست و عفونت می­شود. پوشک باید قادر به جذب بالا باشد، بدون اینکه دچار پارگی شود.

خاصیت کشسانی و میزان نرمی پوشک:

از آنجا که پوست کودک حساس است، نوع ماده­‌ی تشکیل دهنده­‌ی پوشک از اهمیت ویژه­‌ای برخوردار است. اطمینان حاصل کنید که پوشک از مواد نرم و تنفس­ ‌پذیر ساخته شده است تا جریان هوا به سمت پوست کودک محدود نشود. پوشک نرم از پوست کودک شما محافطت می­‌کند.

یکی دیگر از مواردی که باید به آن توجه کنید، قابلیت کشسانی پوشک است. قابلیت کشسانی بالا، به شما این امکان را می‌­دهد که به راحتی پوشک را بر روی بدن کودک فیت کنید.

شاخص رطوبت:

برخی از پوشک­‌ها دارای یک خط رنگی هستند که با تغییر رنگ، زمان مناسب برای تعویض را نشان می‌­دهند. این قابلیت برای مادران بسیار کاربردی است و اگر پوشکی دارای این ویژگی باشد، یک مزیت به شمار می­‌آید.

پوشک مخصوص نوزادان:

پوشک مخصوص نوزاد باید به گونه­‌ای باشد که بند ناف در معرض هوا قرار گیرد. این امر باعث می­شود که بند ناف زودتر خشک شده و بیفتد. همچنین سایز نوزاد خود را نیز در نظر بگیرید و پوشک مناسب برای او تهیه کنید.

انتخاب پوشک بر اساس سایز و وزن کودک:

سایز پوشک‌­ها بر اساس وزن و سن کودک طراحی می­شود. بنابراین باید قبل از خرید پوشک، از وزن کودک خود مطلع شوید. هرچند ماه یکبار باید سایز پوشک عوض شود. اگر پوشک تنگ شد، حتما به فکر تعویض سایز آن باشید. سعی کنید از یک سایز، بسته­‌های کمی بخرید تا هنگامیکه نیاز به استفاده از سایزهای بزرگتر دارید، بتوانید بسته­‌ی جدید تهیه کنید.

بودجه:

با توجه به عادت­‌های کودکتان، سعی کنید بهترین پوشک را انتخاب کنید. این نکته را فراموش نکنید که لزوما پوشک گرانتر، بهتر نیست. به ویژگی­‌های آن توجه کنید و ببینید آیا با توجه به عادت­‌های کودکتان، مناسب او است یا خیر. اگر برای اولین بار می­خواهید برای نوزاد خود پوشک بخرید، سعی کنید چند بسته کوچک از برندهای مختلف بگیرید و امتحان کنید. سپس از میان آن­‌ها، برندی که برای فرزندتان مناسب­تر هست را به خاطر بسپارید و همیشه آن برند را انتخاب کنید.

حساسیت پوستی:

اگر پوست کودک شما حساس است، این دغدغه را دارید که در اثر استفاده از پوشک، بچه جوش نزند. برخی برای حل این مشکل، پوشک­‌های پارچه‌­ای را جایگزین کردند؛ اما باید بدانید که استفاده از این پوشک‌­ها همیشه باعث کاهش حساسیت نخواهد ­شد. حساسیت به پوشک می­تواند در اثر استفاده از هرنوع ماده­‌ی شیمیایی مضر؛ مانند لوسیون، رنگ و کلر در بافت پوشک ایجاد شود. برای حل این مشکل می­توانید از برند­هایی که مورد آزمایش قرارگرفته­‌اند و ادعا می­‌کنند پوشک تولیدی آن­ها‌ ضدحساسیت است، استفاده کنید. انتخاب پوشک مناسب یکی از مهم­ترین تصمیم­‌هایی است که شما به عنوان والدین باید درنظر بگیرید. ما امیدواریم که با توجه به موارد بررسی شده، معضل شما را تا حدودی حل کرده‌ ­باشیم.

علاوه بر موارد بالا، استفاده از تجربیات سایر مصرف کنندگان نیز در انتخاب پوشک باکیفیت، بسیار کمک کننده است. برای به صرفه بودن از نظر اقتصادی، علاوه بر کیفیت مناسب، قیمت پوشک هم مهم است. در رتبه بندی زیر، پرطرفدارترین و بهترین مارک پوشک را بر اساس نظرات صادقانه مردم ببینید.

مطالعه کمتر

شما هم به پوشک منتخبتون رای بدید

دوستان خود را به این نظرسنجی دعوت کنید