محبوب‌ترین تن ماهی

بیش از ۱۰۰ سال است که صنعت تولید تن‌ماهی آغاز به کار کرده است. تن ماهی اولین بار

مطالعه بیشتر ...

در اوایل قرن بیست‌ام، به عنوان جایگزینی برای کنسرو ماهی ساردین تولید و به بازار معرفی شد و به سرعت جایگاه خود را در بازار پیدا کرد.

تن ماهی چگونه تولید می‌شود؟

پس از صید، ماهی ها داخل فریزرهای صنعتی قرار گرفته و به محل کارخانه حمل می‌شوند. در کارخانه ابتدا ماهی‌ها تمیز شده و ماهی هایی که مناسب تبدیل به کنسرو نیستند، جدا و از فرایند تولید کنار گذاشته می شوند. سپس ماهی‌ها در آب و بخار آب یا روغن تاحدی پخته می‌شوند. این کار باعث می شود محصول ماندگاری طعم و مزه بیشتری داشته باشد. بعد از این مرحله پوست و استخوانها از گوشت جدا می شوند.

در مرحله بعد گوشت ماهی نیمپز، تکه تکه شده و در نهایت داخل قوطی های فلزی قرار داده می شوند. در کل تن ماهی در دو نوع پخته شده در روغن و یا آب، تولید و به بازار ارسال می‌شود.

مواد مغذی موجود در تن ماهی:

تن ماهی منبع خوبی برای پروتئین، سلنیوم و ویتامین D است.

بیشترین تفاوت در بین ماهی پخته شده در روغن و آب در میزان چربی و کالری آن است. تن ماهی حاوی مواد مغذی بسیار خوبی برای بدن انسان است. از جمله مواد مغذی و ویتامین های موجود در تن ماهی می توان به ویتامین D، پروتئین و اسید های چرب اومگا ۳ اشاره کرد.

فواید تن ماهی

تن ماهی منبع خوبی برای پروتئین است. همچنین مواد مغذی دیگری مانند اومگا ۳ نیز در تن ماهی به وفور یافت می شوند. ویتامین D و اومگا ۳ هر دو برای رشد و تکامل سلولهای مغزی و عملکرد شناختی مغز موثرند. همچنین ویتامین D برای جلوگیری از التهابات در بدن موثر است. ویتامین D رشد سلولها و اومگا ۳ ساختار سلولها را بهبود می بخشند.

  • مصرف انواع ماهی و تن ماهی ۲ تا ۳ بار در هفته توصیه می شود. با توجه به سختی های خاص تهیه و طبخ ماهی تازه در منزل، تن ماهی که در هر سوپر مارکتی قابل تهیه است می تواند جایگزین خوبی باشد.
  • ماهی در کاهش فشار خون و جلوگیری از بیماریهای قلبی و تنفسیو مفاصل موثر بوده و غذایی مناسب برای نوجوانان محسوب می گردد. بدلیل وجود بالای نمک در تن ماهی، دادن این غذا به کودکان زیر ۱۸ ماه توصیه نمی شود. همچنین به همین دلیل این غذا برای افرادی که دارای فشار خون بالا هستند نباید مصرف شود.
  • نام درست تن ماهی کنسرو ماهی تن است زیرا کنسرو ماهی را می توان از انواع ماهی ها تهیه کرد.

در مورد اینکه از چه روغنی برای پر کردن قوطی تن ماهی استفاده می‌شود، باید گفت: تولید کنندگان مکلف به درج نوع روغن استفاده شده در پر کردن قوطی های کنسرو هستند. در برخی محصولات از روغن خود ماهی استفاده می شد و در برخی انواع دیگر این محصول از روغن های نباتی مانند روغن زیتون و روغن مایع خوراکی استفاده می شود. البته تاکید بیشتر بر پر کردن قوطی ها با روغن خود ماهی است.

باید گفت در نگهداری و ماندگاری تن ماهی از هیچ نوع ماده شیمیایی استفاده نمی شود. برای ماندگاری آن از نمک استفاده می شود لذا افرادی که دارای مشکل فشار خون بالا هستند، بایستی از این غذا پرهیز کنند.

شما تجربه مصرف کدام یک از تن ماهی های زیر را داشتید؟ نظرات خود را با بقیه به اشتراک بگذارید.

مطالعه کمتر

شما هم به تن ماهی مورد علاقتون رای بدید

دوستان خود را به این نظرسنجی دعوت کنید