محبوب‌ترین دوغ

دوغ یکی از پرطرفدارترین نوشیدنی‌ها در سرتاسر دنیاست؛ در کشورهای خارجی از این نوشیدنی با عنوان ” ماست آشانیدنی” یاد می‌کنند. با اینکه

مطالعه بیشتر ...

جایگزین شدن دوغ با نوشابه قطعا تغییر مفیدی در رژیم غذایی محسوب میشود، ولی مثل همه مواد غذایی دیگر، زیادروی در مصرف دوغ، میل کردن آن همراه برخی مواد غذایی پروتوئینی و..میتواند نتایج مخربی داشته باشد.

۴ خاصیت اصلی دوغ:

  1. یکی از خواص مصرف مداوم و مناسب ماست این است که، باعث تقویت سیستم ایمنی بدن می‌شود. اگر زود سرما میخورید یا سرفه می کنید ماست و دوغ یکی از غذاهایی است که می تواند برای سلامتی شما مفید باشد.
  2. یکی دیگر از خواص دوغ، تامین کلسیم مورد نیاز بدن است. کلسیم برای تراکم و محکم شدن استخوانها در کودکی و هنگام رشد بسیار مفید است. همچنین دوغ می تواند در سنین بزرگسالی نیز کلسیم بدن را تامین کرده و در جلوگیری از پوکی استخوان نقش مهمی را بازی کند.
  3. به دلیل وجود مواد معدنی و انواع ویتامین های رده B می تواند از بیماری‌های عفونی جلوگیری کنند و یا در کنترل و بهبود آن نیز موثر باشند.
  4. بدلیل وجود ویتامین‌های دسته B و کلسیم و مواد معدنی بعنوان انتی اکسیدانی قوی در برابر بیماریهایی مانند سرطان شناخته شده است.

در کنار همه موارد ذکر شده، هنگام خرید بهترین دوغ، به مواد تشکیل دهنده، میزان گرمادیدگی، مقدار مواد افزودنی و… توجه کنید.

مطالعه کمتر

شما هم به دوغ مورد علاقتون رای بدید

دوستان خود را به این نظرسنجی دعوت کنید