محبوب‌ترین شیر

شیر یکی از پرمصرف ترین لبنیات است؛ شیرها به طور کلی به ۳ دسته کم چرب، نیم چرب و پرچرب تقسیم بندی می‌شوند. هنگامیکه می­خواهید محصولات لبنی و شیر را تهیه کنید، برای داشتن انتخابی مناسب باید به چه مواردی توجه کنید؟

مطالعه بیشتر ...

در این مقاله، چندین نکته برای این منظور ارائه می‌­شود.

۱- توجه به میزان چربی شیر:

محصولات بدون چربی و یا حاوی ۱% چربی را انتخاب کنید. چربی زیاد در برنامه­‌ی غذایی، مشکلات زیادی از جمله عارضه‌­های قلبی و چاقی را به ارمغان می‌­آورد. محصولات لبنی و شیر در مواردی حاوی مقادیر زیادی چربی اشباع شده می‌­باشند که برای سلامتی قلب بسیار مضر است. شیرهای معمولی، حاوی ۳.۲۵% چربی هستند که شاید به نظر زیاد نباشد؛ اما یک بطری شیر پرچرب، حاوی ۲۵% چربی اشباع شده است. شما می­توانید شیر و محصولاتی را تهیه کنید که تمام مواد مغذی را داشته­‌ باشند اما حاوی مقادیر بسیار کمی از چربی باشند.

۲- مراقب مقادیر زیاد شکر باشید.

برخی از کارخانه­‌ها ممکن است به محصولات لبنی کم چرب، به خصوص ماست و بستنی، برای جبران چربی کم، شکر افزوده باشند. بنابراین، این نکته را حتما به خاطر داشته­‌ باشید که برچسب مواد تشکیل دهنده­‌ی محصول را بخوانید و محصولی را انتخاب کنید که شکر و قند بالایی نداشته­‌باشد.

۳- شیرهای غنی شده:

به محصولات لبنی غنی شده، ویتامین­‌ها و مواد معدنی می­‌افزایند. هنگامی­که شیرهای گیاهی مانند شیر سویا و شیر برنج را جایگزین شیر گاو می­‌کنید، سعی­ کنید نوع غنی شده با ویتامین­ و کلسیم را تهیه کنید.

محصولات لبنی و شیر اگر در شرایط مناسب تهیه و نگهداری نشده باشند، می­توانند باعث بیماری­های باکتریایی شوند. خوشبختانه، استانداردهایی وجود دارد که از این بابت بتوان اطمینان حاصل کرد. حیواناتی که از آن­ها شیر گرفته م‌ی­شود، به خوبی مراقبت شده و سلامتی آن‌ها تحت نظارت قرار می­گیرد. اما با این حال، در شیر حیوانات سالم نیز گاهی اوقات باکتری دیده می­شود. بنابراین برای حفاظت از سلامتی، به توصیه­‌های زیر توجه کنید.

  • شیر پاستوریزه بخرید و از محصولات خام دوری کنید.

فرآیند پاستوریزاسیون، برای اطمینان از سالم بودن شیر لازم و ضروری است. این فرآیند شامل حرارت دادن شیر برای از بین بردن باکتری­های بیماری­زا می­باشد. پاستوریزاسیون بر روی مواد مغذی و مفید شیر تاثیری نخواهد گذاشت. بنابراین، فقط از شیرهای پاستوریزه استفاده­‌ کنید.

  • محصولات تازه را بخرید.

تاریخ مصرف شیر و محصولات لبنی را حتما چک کنید. این تاریخ به شما می­گوید که تا چه زمانی می­توانید از محصول استفاده کنید و بعد از آن، به هیچ عنوان حتی با حرارت دادن، نمی‌­توانید از محصول استفاده ­کنید.

همان طور که گفته شد، در فرآیند تولید تمامی شیرهای پاستوریزه، اصول و موارد بهداشتی کاملا رعایت می‌شود؛ در همین راستا بیشترین دلایل اختلاف سلیقه درباره شیرهای مختلف، طعم و مزه آن است. با توجه به فراوانی تنوع و برندهای تولیدکننده محصولات لبنی در کشور، کمک گرفتن از تجربیات سایر مصرف کنندگان در انتخاب با کیفیت ترین شیر، ضروری است. در رتبه‌بندی زیر، پرطرفدارترین شیر را بر اساس نظرات صادقانه مردم ببینید.

مطالعه کمتر

شما هم به شیر مورد علاقتون رای بدید

دوستان خود را به این نظرسنجی دعوت کنید