محبوب‌ترین رب گوجه فرنگی

رب سرشار از آنتی‌­اکسیدان لیکوپن که یک نوع پیش­ماده­‌ی ویتامین آ است، می‌­باشد. رب، چاشنی بیشتر غذاهای ایرانی است اما

مطالعه بیشتر ...

متاسفانه امروزه برندهای تقلبی و بی­کیفیت نیز وارد بازار شده­‌اند که این موضوع لزوم شناخت رب باکیفیت را ایجاد می­‌کند. در ادامه نکاتی در این خصوص ارائه می‌­گردد.

  1. به مقدار مواد نگهدارنده توجه کنید.

در رب­‌های صنعتی مواد نگهدارنده برای حفظ کیفیت رب برای مدت زمان طولانی­، اضافه می­شود. هرچه مقدار این مواد کمتر باشد، رب در اثر قرارگرفتن در دمای محیط و یا نداشتن درب، زودتر کپک می­زند. اگر این مورد برای شما رخ داد، اصلا نگران نباشید و بالعکس سعی کنید همیشه از آن برند استفاده‌­کنید؛ چراکه دارای مقدار کمتری از مواد نگهدارنده است.

  1. بسته‌­بندی رب، یک فاکتور تاثیرگذار است.

رب در بسته­‌بندی‌­های متفاوتی عرضه می‌­شود. این نکته را به خاطر داشته‌ ­باشید که ماندگاری رب در قوطی فلزی بیشتر است. علاوه بر این، قوطی فلزی تحمل دمای بیشتری دارد و کارخانجات می­‌توانند این قوطی را بیشتر استریل کنند.

  1. رنگ رب، نشانه‌­ای از کیفیت آن است.

خوش­ خیالی است اگر فکر کنید تمام رنگ رب ناشی از رنگ گوجه­ فرنگی است! به رب‌­های صنعتی رنگ خوراکی قرمز اضافه می‌­کنند که مقادیر کم آن مجاز است؛ اما مقادیر زیاد آن دردسرساز خواهدبود. اگر رب دارای مقدار زیاد رنگ خوراکی باشد، رد قرمز آن مخصوصا بر روی زبان باقی می‌­ماند.

نکته: به هیچ عنوان رب قهوه‌­ای رنگ را استفاده نکنید. این رب تحت خلا تولید نشده و سرطان­زا است. در هنگام خرید به عدد بریکس توجه کنید. مقدار آن باید بین ۲۶ تا ۳۰ باشد.

  1. رب با خلوص بالا را انتخاب کنید.

رب باید تماما از گوجه­‌فرنگی مناسب تولید شده‌ ­باشد. اگر ترکیبات دیگری در فرآیند ساخت رب به کار رفته ­باشد، در هنگام پخت و پز، گوله گوله شده و خاصیت یکدست بودن خود را از دست می­دهد و ممکن است تغییر رنگ مشهودی داشته باشد.

  1. به مقدار بنزوات سدیم توجه کنید.

برای جلوگیری از کپک­زدگی رب، گاهی برخی از برندها به آن بنزوات سدیم اضافه می­‌کنند. خود گوجه­ فرنگی نیز دارای بنزوئیک اسید به مقدار بسیار کم می­‌باشد. تا غلظت ۰.۱% از این ترکیب مشکل جدی را ایجاد نمی­کند؛ اما مقادیر بیشتر، سرطان­زا است و همچنین ممکن­ است مشکلات حاد گوارشی و کبدی را ایجاد کند. خوشبختانه اکثر برندهای تحت نظارت، از این ماده­‌ی ضد کپک استفاده نمی­‌کنند؛ اما ممکن است رب­‌های خانگی و یا برندهای تقلبی حاوی مقادیر زیادی از این ترکیب باشد.

  1. به مقدار نمک توجه کنید.

گاهی به جای پاستوریزاسیون رب توسط حرارت، به آن مقدار زیادی نمک اضافه می‌­کنند. این مورد بیشتر در رب­‌های خانگی و تقلبی رخ می­دهد. این رب­ها مزه­‌ی ترشی دارند و دچار تغییر ماهیت می­‌شوند. حتما در خرید رب، به مقدار نمک آن توجه کنید.

  1. برندهای مورد اعتماد را انتخاب کنید.

رب از جمله مواد خوراکی است که برندهای تقلبی و بی­کیفیت نیز دارد. سعی کنید برندهای مورد اعتماد را بخرید؛ چراکه نظارت‌­های بیشتری بر روی کیفیت آن­‌ها صورت می‌­گیرد. اما به این نکته توجه کنید که لزوما همه­‌ی برندهای شناخته­‌شده دارای کیفیت بالایی نیستند.

با توجه به موارد ذکر شده در بالا، نقش مهم رب را به عنوان طعم دهنده و رنگ دهنده غذا نمیتوان نادیده گرفت؛ به کمک نتایج نظر سنجی زیر که بر اساس رای های صادقانه مردم است، مناسب ترین رب گوجه را برای مصرف خود انتخاب کنید.

مطالعه کمتر

شما هم به رب گوجه فرنگی مورد علاقتون رای بدید

دوستان خود را به این نظرسنجی دعوت کنید